PROČ OVČÍ VLNU ?

Vlna s jedinečnými přírodními vlastnostmi je jedním z nejrozmanitějších a historicky důležitých materiálů.

Vzdušnost
ovčí vlas si i po stříhání a dalším zpracovávání zachovává svoji vlastnost, smršťovat se a roztahovat vlivem okolní teploty. Je velmi pružná, po natažení se sama se vrací do svého původního tvaru.

Termoregulace
okamžitě se přizpůsobuje tělesně teplotě, nedochází tak k nadměrnému pocení, či pocitu chladu. Číňané ve dnech velkých veder, zabalovali do vlny led, který díky vlastnostem vlny neroztál.

Absorpce vody
ovčí rouno má schopnost pohlcovat vodu až do 35% své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suché a vlhkosti se snadno zbaví, jakmile okolní prostředí přestane být vlhké.Proto výrobky z vlněné tkaniny výborně pohlcují pot z těla a vlna se ho dokáže přirozeným způsobem zbavit do okolí. Pro srovnání – bavlna pohltí cca 8%, syntetické vlákno cca 3%.

Lanolin
je látka, kterou obsahuje každý vlas.Chrání ho před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy, tím napomáhá vlně k regeneraci – označované často jako samočisticí efekt vlny. Lanolin snižuje křehkost a lámavost vlasu a tím snižuje prašnost. Má
uklidňující účinky na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Proto se lanolin používá také v kosmetice. Lanolin působí i přes pokožku a tak snižuje revmatické bolesti.

Antistatičnost
nízká prašnost, přítomný lanolin a schopnost odvádět vlhkost jsou nevhodným prostředím pro roztoče, kteří jsou svými exkrementy a odumřelými částmi těl původci různých alergií. Proto jsou produkty z ovčí vlny velmi vhodné pro alergiky.

Alergie
vlastnosti, jako je odpudivost mikroorganismů, odpudivost vlhkosti, antistatičnost, předurčuje vlnu k tomu aby byla výborným pomocníkem při vytváření nealergického prostředí.

Ovčí vlna je přirozené duté vlákno.

Ovčí vlna je nemačkavá.

Vlněné výrobky jsou součástí nových trendů zdravého životního stylu s vysokými požadavky na zdraví.

Při získávání tohoto skvělého přírodního materiálu se zvíře nezabíjí a příroda nepoškozuje.